Pınar Barılı

26.04.1986’da İzmir’de doğmuştur. Altı yaşında Sabri Olgay Bale Okulun da hobi olarak bale eğitimine başlamıştır.1997’de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Sahne Sanatları Bale Bölümüne girmeye hak kazanmıştır. Orta,lise,önlisans bölümünü orada tamamlayıp 2007’de mezun olmuştur. Klasik  bale dışında modern dans, mimik, repertuar, karakter gibi yardımcı meslek dersleri de almıştır. Okul döneminde birçok bale eserinde solist olarak dans etmiştir. Öğrenciliğin de 21.01.2000 tarihin de S.STANOV-Bale Kursuna katılmış, başarı ile bitirip belge almaya hak kazanmıştır. Lisans döneminde İzmir Köprü Sanat Merkezi  ve çeşitli okullarda bale eğitmenliği yapmıştır.

2007-2008 tarihleri arasında  Gaziantep Ege Sanat Merkezin de bale eğitmenliği yapmıştır. Aynı  tarihler arasında Gaziantep Kolej Vakfı  ve Seçkin Kolejinde de bale eğitmenliği yapmıştır. İzmir Güzel Sanatlar Fakültesinin sahneye koyduğu Peter Pan çocuk müzikalinin Gaziantep eğitmenliğini yapmıştır.

2008-2011 tarihleri arasında İskenderun Aslı Naz Bale Dans Okulunda bale eğitmenliği yapmıştır. 07.02.2011 tarihinde stajyerliğini bitirip, İskenderun İlçe Milli Eğtim Müdürlğünce onaylı uzman eğitmenliğini almıştır.

2011 de Dansart Bale Dans Müzik Merkezinde bale eğitmenliğine başlamıştır. 14.06.2013’te Dansart Bale Dans Müzik Merkezinde Alice Hariklar Diyarın’da adlı eseri sahneye koymuş ve koreografisini hazırlamıştır. 18.06.2014’te Dansart Bale Dans Müzik Merkezinde Fındıkkıran balesini sahneye koymuş ve koreografisini hazırlamıştır.

Dansart Bale Dans Müzik Merkezin de kursiyer olan,Pınar Barılı’nın öğrencisi Gökçe Şanlıer  18-20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen sınavları tam zamanlı olarak kazanmış ve Dansart Bale Dans Müzik Merkezinin gururu olmuştur.

Halen  Dansart Bale Dans Müzik Merkezinde bale eğitmenliğine devam etmektedir.

Serkan Türköz

16.03.1981 tarihinde Gaziantep’te doğmuştur. Halk oyunlarına küçük yaşlardan itibaren başlamıştır. 1999 yılında da Gaziantep üniversitesi türk musikisi devlet konservatuvarı halk oyunları bölümünü kazanarak akademik kariyerine başlamıştır.

Birçok yöre oyununu aktif olarak bilmektedir. 2013 yılından itibaren de Dansart Anadolu Ateşi dans topluluğunda eğitmen olarak görev almaktadır.