Neden Dansart ?

Dansart tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Dansart Haber

Bir şeyler oldurmanın başlangıcıdır hayal gücü…Dilediğinizi hayal edersiniz,hayal ettiğinizi amaçlarsınız; amaçladığınızı başarırsınız nihayet.

İyi yapılandırılmış, yüksek kaliteli ve disiplinli eğitiminin yanı sıra,öğrencilerine saygıdan taviz vermeyen, arkadaşça ve keyifli  bir ortam sunan Dansart Bale Dans ve Müzik Merkezi , 2009 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı   ve Gaziantep’te bale sertifikası vermeye yetkili tek kurum olarak  fiziksel şartları ve  eğitim olanaklarıyla Türkiye’de örnek alınacak dans okullarından biridir.

Anadolu Ateşi’nin Gaziantep şubesi olan Dansart , Kıvılcım Grubu ve Anadolu Ateşi repertuarı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

4 yaşından itibaren klasik bale ve jimnastik eğitimi veren Dansart, gerçekleştirdiği temsil ve gösterilerle de  büyük  bir takdir kazanmıştır.

Salsa,bachata,cha-cha,merengue  gibi  Latin danslarının yanında tango,düğün dansı,hip-hop,sirtaki öğrenmek isteyenleri de ağırlayan bir kurumdur.

Sirtaki, oryantal, roman,halk dansları ( zeybek,halay,Karadeniz…) derslerinin de bulunduğu Dansart,bunların yanında enstrüman (piyano,keman, yan flüt…) eğitimleri de vermektedir.