Hakkımızda

Kuruluşumuz

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Dansart Bale- Dans-Müzik Merkezi, Ocak 2009׳da Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Halkoyunları Bölümü Mezunu Hakan Gökalp ve Mehmet Ceylan tarafından kurulmuştur.

İlk açıldığı günden beri tecrübeli bir eğitim kadrosuyla çalışmalarını yürüten Dansart sadece küçük yaş gruplarına değil, farklı yaş gruplarına da hitap etmiş, salon danslarında müzik ve ritim okulumuzda ezgileriyle keyifli dakikaların geçirilmesini sağlamıştır.

Yapı ve İşleyişimiz


Kısa zamanda büyük bir yol kateden okulumuz, bale eğitiminde Rus Vaganova eğitim sistemi uygulamaktadır. Bu sistemle çalışmamızdaki en önemli amaç balede ve dansta ruh özgürlüğünü, vücut disiplinini sağlamaktır. Özellikle küçük kız çocuklarının pırıltılı hayallerini gerçeğe dönüştüren sihirli bir dünyanın kapı aralığı olan bale; özverili ve disiplinli bir çalışma isteyen, renkli, uzun ve zevkli bir süreçtir. Bu süreçte öğrencilerimize hayallerini gerçekleştirmelerinde bir kapı aralayarak onların sanatla tanışmalarına aracı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Hedefimiz


Dansart olarak en önemli hedefimiz: bale, dans, cimnastik, Anadolu Ateşi, enstrüman ve halkoyunlarındaki tüm öğrencilerimizin iyi bir temel eğitim almalarının yolunu açmak, onların sanatı bir yaşam biçimine dönüştürmüş, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılan ve katkı sağlayan, öz güveni gelişmiş,bireyler olmalarında bir ışık olmaktır.

Referanslarımız