HİP - HOP

Hip Hop Kursu Gaziantep
Gaziantep Hip Hop Kursu

Gaziantep’te Hip-Hop Kursu

Gaziantep’te, hip-hop kültürünü ve dansını yaşatmak ve bu sanatı gelecek nesillere aktarmak amacıyla hip-hop kursları sunuyoruz. Bronx ve Brooklyn’in sokaklarından doğan bu etkileyici kültürü, Gaziantep’in dinamik atmosferinde öğrenmek isteyen herkes için özel olarak tasarlanmış programlarımız bulunmaktadır. Hip-hop’ın tarihini, müziğini ve dansını öğrenmek isteyen herkesi kurslarımıza davet ediyoruz.

Hip-Hop Nedir?

Hip-Hop, 1970’lerde ABD’nin New York şehrinin Bronx ve Brooklyn semtlerinde doğmuş, Amerikalı gençler için bir yaşam biçimi haline gelmiş bir alt kültür ve popüler kültürdür. Gelir, eğitim ve kültür seviyelerinin düşük olduğu semtlerden doğan bu kültür, sisteme karşı bir tepki olarak da görülmektedir.

Hip-Hop Tarihi

West Coast Hip Hop

West Coast Hip Hop, Amerika Birleşik Devletleri’nin batı bölgesinde doğmuş, hip hop müziğin bir alt türüdür. 1980’lerin başlarında Kaliforniya’da temelleri atılan bu tarz, gangsta rap ve G-funk ağırlıklıdır. Hayat kadınları, para, silah, uyuşturucu kullanımı gibi konuları işler ve yaşam standartlarının zorluklarını anlatır. N.W.A, 1990’larda West Coast Hip Hop’ın önde gelen grubudur.

East Coast Hip Hop

East Coast Hip Hop, 1970’lerde ABD’nin New York City bölgesinde doğmuş, hip hop müziğin bir başka alt türüdür. “Oldschool” tarzın dışında, daha çok lirik becerisi üzerine kurulmuştur. Çok heceli tekerlemeler, karmaşık cinas, serbest akışlı teslimat ve karmaşık metaforlar ile karakterize edilmiştir. East Coast Hip Hop’ta, sanatçının agresif bir vurgu eğilimi gerekmektedir. Public Enemy, EPMD, Eric B. & Rakim, Boogie Down Productions, Big Daddy Kane, Slick Rick gibi gruplar ve sanatçılar, bu tarzın lirik yeteneğini sergilemektedir.